Átadták a 2018-as Magyar Családokért díjat

A Magyar Asszonyok Érdekszövetsége és az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnő Tagozata szervezésében megrendezett „Családnak lenni” című konferencián adták át a Magyar Családokért díjat, amit dr. Nádor Csaba, a budapesti Honvédkórház főorvosa, a Perinatális Intenzív Centrum vezetője vehetett át a koraszülöttek és családjuk érdekében végzett munkájának elismeréseként Mátrai Mártától, az Országgyűlés háznagyától.

A Magyar Asszonyok Érdekszövetsége 2016-ban alapította a Magyar Családokért díjat, amely minden évben olyan személynek vagy közösségnek adományozható, aki/amely tudományos, közéleti, karitatív, közösségépítő tevékenységével, személyes példamutatásával a magyar családok érdekében fejti ki tevékenységét.

A 2018-as évben a  idén a hazai PIC/NIC osztályon dolgozó perinatológus/neonatológus szakembereket (orvos, ápoló, védőnő, egyéb segítő), vagy azok közösségét lehetett felterjeszteni.

A Magyar Családokért-díj egy Józsa Judit kerámiaszobrász által készített plakettból és egy oklevélből áll.

A konferencián készült fényképek megtekinthetőek itt>>

A képen: Bábiné Szottfried Gabriella az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnő Tagozata elnöke, Mátrai Márta háznagy, Dr. Nádor Csaba a budapesti Honvédkórház főorvosa, a PIC vezetője, Szőnyi Kinga, a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége elnöke. Fotó: Hideghéthy Andrea (Felvidék.ma)

A bejegyzés kategóriája: Híreink
Kiemelt szavak: , , .