„Csak azért is érdemes volt itthon maradni!” – Gróf Andrássy Ilona élete

Az idén 20 éves Magyar Asszonyok Érdekszövetsége
tisztelettel hívja, szeretettel várja

a XX. század magyar Nagyasszonyai előadássorozat
„Csak azért is érdemes volt itthon maradni!”
Gróf Andrássy Ilona életét bemutató első előadására

2020. február 19., szerda, 18:00 óra
Budavári Polgári Szalon, 1011 Budapest, Fő utca 28.

Előadó: Nagy Gyöngyi történész
Műsorvezető: Szőnyi Kinga

Gróf Andrássy Ilona nem hátrált meg soha. Egy kereszt és egy apró Szent József-szobor vigyázott rá a hortobágyi kitelepítésben, de később, a börtönben is kellett az égiek segítsége. Amikor szükséges volt, mentette a lengyeleket, aztán a zsidókat, és Budapest ostroma alatt fáradtságot nem ismerve, éjt nappallá téve dolgozott a Sziklakórház főápolónőjeként.

Programunk ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit a http://bit.ly/2HgWMnI linkcímen, vagy a +36 1 212-2399 telefonszámon lehet megtenni. Kapcsolat: Hegedüs Gábor István

A rendezvény a magyar ápolók napja alkalmából, a Nemzeti Együttműködési Alap, a Miniszterelnökség, a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatásával, valamint a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége és a Budavári Polgári Szalon szervezésében valósul meg.

Kategória: Előadások | A közvetlen link.