Kecskeméti Televízió: Arany Búzaszem-díjat kapott Engert Jakabné, 2012. december 10.

Ötödik alkalommal adta át a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége szombaton az Arany Búzaszem-díjakat. Az elismerést idén Engert Jakabné, a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület elnöke és Jakumetovic Rozalija, a Vukovári Magyar Egyesület elnöke kapta. A díjakat Schmittné Makray Katalin, a volt köztársasági elnök felesége és Gerberné Farkas Zsuzsanna, a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének elnöke adta át.

Engert Jakabné a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület elnöke, Kecskemét város önkormányzati képviselője, Bács-Kiskun megyei Önkormányzat Kórháza Humánpolitikai osztályvezetője. A díjátadáson Zombor Gábor polgármester méltatta a kitüntetett eddigi munkásságát.

- Engert Jakabné Soltvadkerten született. Férjezett, három gyermeke és öt unkája van. A Kiskunhalasi Szilády Áron Gimnáziumban érettségizett, majd a Bács-Kiskun Megyei Egészségügyi Szakközépiskolában gyógyszertári szakasszisztens képesítést szerzett. 1996-ban a Janus Pannonius Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Felsőoktatási és Közművelődési Tanszékén személyügyi szervező, majd 2000-ben a Pécsi Tudományegyetemen Humánszervező szakon szerzett diplomát. Érdeklődési területe a humánpolitika, a pszichológia, a szociológiai és a szociálpolitika valamint az esélyegyenlőségi kérdések. Pályaválasztásában elsősorban az motiválta, hogy olyan területet válasszon, ahol emberekkel foglalkozhat. 1990 óta a Magyar Máltati Szeretetszolgálat önkéntese, ahol vezetőségi tag volt hosszú időn keresztül, valamint több éven át tagja volt a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége kecskeméti csoportjának. 2002-ben megalakította a Nők a Nemzeti Jövőjéért Egyesületet, amely egy női civil szervezet, valamennyi tevékenységét a keresztény, polgári értékek képviselete mellett végzi. Az egyesületnek elnöke. Vezetésével az elmúlt tíz év alatt számos kulturális, szociális és családi rendezvénnyel gazdagították a város kulturális életét. Az egyesület célja a polgári, keresztény értékrendet elfogadó, kiemelten a család, a gyermek, az ifjúság nevelése, az oktatás, a kultúra, a média, a nemzeti értékek és hagyományok ápolása területén – a polgári gondolkodást képviselő hölgyek, anyák, nagymamák széleskörű összefogása, közösséggé formálása. Konferenciák, előadások szervezésével segítik közvetíteni és közérthetővé tenni az egyes intézkedések, rendeletek, törvények hatásait az általuk képviselt értékekre és területekre. Engert Jakabné a családja, munkája mellett minden idejét és energiáját arra fordítja, és fordította az elmúlt időkben is, hogy másokért, a közösségért, a városért áldozatokat hozzon. Önzetlen segítőkészsége, közösségért végzett kitartó munkája példa értékű – hangsúlyozta Zombor Gábor.

Az átadó ünnepség után arról kérdeztük Engert Jakabnét, hogy mit jelent számára ez az elismerés.

- Nagyon nagy öröm számomra, és nagy megtiszteltetés, hogy ebben az évben én is megkaphattam ezt a díjat. Azt gondolom, hogy az Arany Búzaszem kifejezi azt a szellemiséget és azt az értékrendet, amely szerint élek, dolgozom, tevékenykedek. Boldog vagyok, hogy a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége választása rám esett, és külön örülök annak, hogy a díjátadón Zombor Gábor polgármester mondott méltató gondolatokat – mondta Engert Jakabné.

Az Arany Búzaszem-díjról: A Magyar Asszonyok Érdekszövetsége 2008-ban alapította az Arany Búzaszem-díjat, melyet minden évben, Szent Erzsébet napja körül egy olyan magyarországi és egy határon túli nőnek, asszonynak ítéli oda a díjat, akik – a mai világ önzésén felülemelkedve – példaadóan hoztak áldozatot a közösségért, a nemzetért. Ezért választottuk az Arany Búzaszem-díj jelmondatának János Evangéliumának ezt a sorát: „Ha a búzaszem nem hal el, egymaga marad, de ha elhal, sok termést hoz.” (Jn 12,24)

Kecskeméti Televízió on-line, 2012. december 10.

Kategória: Sajtómegjelenések | A közvetlen link.