„De nehéz az iskolatáska” – fókuszban az iskolakezdés nehézségei, különös tekintettel az egyszülős családokra

A Kulturális Híd a Térségek Között Alapítvány (Bácsalmás), a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége (Budapest), a Pro Monoparentalis Egyesület (Csíkszereda), az Áradat Egyesület (Csíksomlyó), a Csíki Anyák Egyesülete (Csíkszereda) tisztelettel meghívja Önöket a Csíksomlyón megrendezésre kerülő,

„De nehéz az iskolatáska” – fókuszban az iskolakezdés nehézségei, különös tekintettel az egyszülős családokra című családkonferenciára

Időpont: 2022. szeptember 3., szombat 17:00 – 20:00 (helyi idő szerint)
Helyszín: Jakab Antal ház – Áradat Egyesület terme
Cím: Csíksomlyó, Szék út 147., 530203 Románia

Köszöntőt mond Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere, a rendezvény fővédnöke
A konferencián előadást tart

Bartis Erika, a Pro Monoparentalis Egyesület elnöke – Csíkszereda;
Lőrincz András Ernő színművész, egyszülős édesapa, a Pro Monoparentalis Egyesület tagja – Csíkszereda; az Áradat Egyesület elnöke,
Simó Irma klinikai pszichológus, mentálhigiénés szakember,
Schmidt Zsófia pszichológus, az Áradat Egyesület munkatársa – Csíksomlyó;
Szőnyi Kinga, a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége elnöke – Budapest.

Részvételi szándékukat kérjük, a +36 30 799 5656 (Magyar Asszonyok Érdekszövetsége) vagy a +40 745 555494 (Pro Monoparentalis Egyesület) telefonszámon jelezni szíveskedjenek.

A konferenciát megelőzően, 11:00 órától szeretettel várjuk Önöket az Árpád-házi Szent Erzsébet templomban (Székelylengyelfalva, Templom utca 124, 537103) a budapesti Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, a székelylengyelfalvi Kézenfogva Egyesület és az A&É Tender Bt. szervezésében megvalósuló, a székelylengyelfalvi rászoruló családok megsegítésére életre hívott jótékonysági koncertre.

Tolcsvay László – Tolcsvay Béla Magyar Mise rockoratórium előadáson közreműködik:
Sáfár Mónika Jászai Mari-díjas, érdemes művész, Sasvári Sándor Jászai Mari-díjas színművész és Tolcsvay László Erkel-díjas zeneszerző, énekes.

Fővédnök: Földi László országgyűlési képviselő – KDNP, Magyar Országgyűlés
Védnök: Simó Gáspár, a Segítő Mária-líceum lelkivezetője.

A pénzadományokat a székelylengyelfalvi Kézenfogva Egyesület segítségével juttatjuk el az érintettekhez.
Részvételi szándékukat kérjük, a +40 756 197420 (Kézenfogva Egyesület) vagy a +36 30 799 5656 (Magyar Asszonyok Érdekszövetsége) telefonszámon jelezni szíveskedjenek.

A rendezvények Magyarország Kormánya, a Miniszterelnökség, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósulnak meg.

Kategória: Konferenciák | A közvetlen link.