MEGHÍVÓ: Imaest december 28-án

Mérk község Német Nemzetiségi Önkormányzata

tisztelettel hívja, szeretettel várja

2015. december 28-án, hétfőn, 16:00 órára

a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékére és családjaikért megrendezésre kerülő imaestre.

Helyszín: Belvárosi Polgári Szalon

Cím: 1053 Budapest, Cukor utca 5.

Beszédet mond:

Menczer Erzsébet

a Szovjetunióban Volt Magyar Politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezete elnöke

és

Tircsi Richárd történész,

az EMMI nemzetközi kapcsolatokért felelős osztályvezetője.

Az imaest lelki vezetői:

Horváth Albertné Lujzi és Csapó Emma,

a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége Arany Búzaszem díjjal kitüntetett tagjai.

“A mai Magyarország területéről 200-230 ezer polgári lakost hurcoltak el málenkij robotra, közöttük 150-170 ezer férfit hadifogolyként, 56-60 ezer embert, köztük tömegesen nőket is, német származású internáltként. A korabeli, 172 ezer négyzetkilométeres, több mint 14 millió lakosú országból mintegy 300 ezer civilt vetettek fogságba. Az éhezés, a nélkülözések és a túlhajszolt kényszermunka miatt a deportáltak 30-40 százaléka halt meg, de voltak olyan települések is, ahová a tőlük elhurcoltak több mint 60 százaléka nem érkezett vissza. Az áldozatok többsége jeltelen sírban nyugszik, halálukról a szovjet szervek semmilyen hivatalos tájékoztatást nem adtak, sokan pedig idehaza haltak bele kint szerzett betegségekbe.” - Balogh Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a Gulág emlékbizottság elnöke, 2015. február 23.

Haza, hagyomány, hozomány programsorozat keretében megrendezésre kerülő rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ezért kérjük, részvételi szándékát a 06-30/799-5656, vagy szonyi.kingabpsz@gmail.com címre jelezni szíveskedjen!

Mindenkit szeretettel várunk!

Szőnyi Kinga                                    Szabóné Rost Mária

elnök                                                      elnök

Magyar Asszonyok Érdekszövetsége      Német Nemzetiségi Önkormányzat, Mérk

Kategória: Rendezvényeink | A közvetlen link.